Sık Sorulan Sorular

“ANINDA NAKİT” sürecinde öncelikle arabanızın özellik ve kondisyon bilgilerini girerek satın alma teklifimizi öğreniyorsunuz. Teklifimizi beğenmeniz durumunda size en yakın ekspertiz noktamızdan uygun bir zamana randevu oluşturarak aracınızı kontrole getiriyorsunuz. Aracınıza ilişkin gerekli kontroller yapıldıktan sonra noterde satış işlemleri tamamlanarak, arabanızın ANINDA NAKİT satış işlemleri gerçekleştiriliyor ve ödemeniz banka hesabınıza ANINDA gönderiliyor.

ANINDA NAKİT’ kapsamında sunduğumuz fiyat teklifi 2009 - 2023 yılları arası model ve 160.000 km altı araçlar için geçerlidir.

arabaderyasi.com 2009 yılından eski bir model ise araç listesinde bulamayabilirsiniz.

Ekspertiz randevusu sonucunda nihai fiyatlandırmada anlaşma sağlandığı takdirde, arabanızı yetkili satın alma uzmanımız DERYA DRC OTOMOTİV adına satın alacaktır.

Aracınızın durumu ve pazardaki arz-talep dengesinin dinamik olarak değerlendirilmesin ardından danışmanlarımız size en gerçekçi ve net fiyatlarla aynı gün içerisinde dönüş yapacaklardır. Arabaderyasi.com bir çok ilde perakende satış showroomlarına sahip olduğundan, aracı satıcılar ile çalışmamaktadır bu sebeple aracınızın fiyat değerlemesi daha doğru olacaktır.

Fiyat teklifi, arabanıza ait verdiğiniz bilgiler baz alınarak verilir. Eğer teklif alma aşamasında verilen yıl, marka – model, km, hasar, boya – değişen bilgilerinde fark var ise, fiyat teklifi geçerliliğini kaybeder. Ekspertiz incelemesi sırasında araçta fiyat teklifi öncesi verilen bilgiler dışında hasar/değişen/boya çıkması durumda nakit teklifinde değişiklik olabilir. Ekspertiz incelemesi yapıldıktan sonra alınabilmesi için aracın aşağıdaki koşulları karşılaması gerekir: · Aracın vergi/ceza borcunun olmaması · Araç üzerinde haciz/ipotek bulunmaması · Araç ruhsat sahibinin veya vekalet verdiği kişinin noterde bulunması · Muayenesinin en az 30 gün geçerli olması · Yedek anahtar ve kullanım kılavuzunun olması (Araç almamıza engel değildir, ancak eğer yoksa fiyat revize edilecektir) · Aracın ağır hasarlı/pert geçmişinin olmaması

Danışmanlarımızın ileteceği fiyat teklifini beğendiyseniz, size en yakın kurumsal ekspertiz noktasından randevu oluşturursunuz · Verilen fiyat teklifiniz ve oluşturduğunuz randevu bilgileri e-mail ve sms ile size gönderilir. · Ekspertiz noktasında aracınız bağımsız ekspertiz firması OtoRapor, Pilot Garaj, EFT, Ümran tarafından incelenir. Verdiğiniz bilgiler geçerli ise verilen fiyat üzerinden noter satışı tamamlanmak üzere süreç başlatılır. · Noter süreci sonrasında, ANINDA NAKİT satış işleminiz gerçekleşmiş olur.

Tüm kontroller sonrası fiyat teklifinde anlaşıldığında, noter üzerinden satış evrakları imzalanır, ANINDA NAKİT para transferi yapılır ve sonrasında vezneden geçirilir.

Ekspertiz noktamızda yapılan kontrollerde beyanlarınıza ilişkin farklı bulgular olmadığı takdirde, danışman arkadaşımızın vermiş olduğumuz teklifle aracınızı hemen anında nakit satın alıyoruz.

“anında nakit“ hizmeti kapsamında alıcı olarak noter satış bedeli derya drc otomotiv tarafından karşılanmaktadır.

arabaderyasi.com sayfasından “Fiyat Teklifi Al” seçeneği ile aracınıza teklif alabilir ve sonrasında teklifimizi iletmek için arayan danışman arkadaşımızla randevu oluştura bilirsiniz.

Şuan İstanbul , Ankara, Adana, Antalya, Malatya, Mersin, Balıkesir (Edremit),illeri için randevunuzu alabilirsiniz. İlerleyen günlerde Türkiye'nin çeşitli illerinde yeni alım noktalarımız da hizmet vermeye başlayacak.

Ruhsatınız · Nüfus Cüzdanınız · Araç sahibi olmamanız durumunda geçerli vekalet belgeleriniz · Aracın yedek anahtarları ve kullanım kılavuzları · Araç servis dokümanları (varsa) · Araç Muayene geçerlilik süresi en az 30 gün, · Ayrıca araç satışına engel oluşturacak; ödenmemiş trafik cezası, · ödenmemiş MTV borcu,araç üzerine rehin/haciz sorgulamalarını da yapmanız noter işlemlerinin aksamaması adına önemlidir

Araç kaportasının değişen ve boyanan parçaları, · Araçta değer kaybı oluşturabilecek araç içindeki ve dışındaki hataların tespiti, · Aracın motor ve mekanik problemlerinin tespiti yapılmaktadır.Araç kontrollerinizin kolaylıkla yapılabilmesi için aracınızı temiz getirmeniz önemlidir. Ayrıca tramer kaydı ve son muayene km bilgileri de sorgulanmaktadır. arabaderyasi.com; Ağır Hasar (Pert) kayıtlı, Sel/Su kaydı olan, Km’sine müdahale edilmiş, Şasi işlemli, Motor Arıza veya Airbag uyarı ışığı yanan araçları almamaktadır.

Ekspertizde ilk olarak beyanınız doğrultusunda kaporta ve boya kontrolleri yapılır ve sonucuna göre fiyat teklifi anında paylaşılır. Teklifimizi kabul etmeniz durumunda mekanik ve motor ekspertiz kontrolü yapılır. Mekanik ve motor ekspertizinden sonra nihai teklifimiz oluşturulur ve kabul etmeniz durumunda aracın satışı için noter işlemlerine başlanır. Yapılan kontrollerde beyanınızdan farklı bulgulara rastlanmazsa teklifimizde revize yapılmaz. Tekliflerimizin geçerlilik süresi 3 iş günü olduğu için bu süreyi aşmıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca aracınız ile ekspertiz alanından ayrılıp daha sonra tekrar geldiğinizde araca yeniden ekspertiz yapılması gerekecektir.

Sorgulama hakkınız haftada 3 seferle sınırlıdır.

Tamamı mesleki yeterlilik belgesine sahip satış danışmanlarımızla iletişime geçersiniz. İlgilendiğiniz araçla ilgili detaylı bilgi, ekspertiz raporu tarafınızla paylaşılır. Karar verdiğiniz araçla ilgili satın alma opsiyonları tarafınıza sunulur. Gün içinde noter ve satış işlemleri tamamlanır garanti belgesi ve teslim tutanağı ile aracınız eksiksiz teslim edilir.

Tüm araçlarımız yönetmeliğe uygun şekilde, Tse belgeli ekspertiz firmaları tarafından bağımısız, tarafsız, ikinci el araç ekspertizi yapılarak, ekspertiz raporlu satışa sunulmaktadır.

Tüm araçlarımızın tramer hasar kayıt bilgileri Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (SBM) tarafından alınan bilgiye göre müşterilerimiz ile paylaşılır.

8 Yaş / 160.000 km'yi aşmamış tüm araçlarımız 3 Ay / 5000 km yasal garanti kapsamındadır.

Araçlarımız motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren 3 ay veya 5.000 km garanti altındadır.

Arıza durumunda 0216 680 39 51 numaralı telefon ile irtibat kurulup, [email protected] adresine yazılı talep geçilmelidir. Danışmanlarımız sizinle irtibata geçip gerekli yönlendirmeleri sağlayacaktır.

Araçlarımıza anlaşmalı olduğumuz bir çok banka ve finans kuruluşundan araç kredisi kullanarak satın alabilirsiniz.

Yasal mevzuat çerçevesinde kredilendirme yapılmaktadır. Kalan bakiyenin peşin ödenmesi gerekmektedir. Peşin ödenmesi gereken kısım için anlaşmalı olduğumuz bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliriz. Kredilendirme detayları için satış uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz iş ortaklarımız kanalı ile ilgilendiğiniz aracı senet ile alabilirsiniz.

Alım kriterlerimize uygun her aracı takasa kabul ediyoruz.

Şirketimiz adına kayıtlı olan her araca fatura düzenlenmektedir.

Aracı nakit alacaksanız noter satışından hemen sonra , kredili alacaksanız noter satışından yaklaşık 1 saat sonra (para transferlerinin tamamlanması sonrası) aracı teslim alabilirsiniz.

İlgilendiğiniz araç için Satış Uzmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alırsınız, Satış uzmanımız, Türkiye’nin en güvenilir ekspertiz firmalarından biri olan TSE Belgeli Ekspertiz merkezinden alınan ‘’Araç Ekspertiz Raporunu’’ mail veya whatsapp üzerinden sizinle paylaşır, görüntülü arama ile aracı tüm detaylarıyla inceledikten sonra kararınız kesinleşince, size gönderdiğimiz vekaletname örneğini Noter’ den tasdikletmenizi isteyeceğiz, Noter işlemleri öncesinde Alıcı, Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Noterler Birliği güvencesinde olan TAŞIT TAKAS sistemine ödemeyi yapar. Bu ödeme satış gerçekleşene kadar bloke olarak hesapta bekler. Noter, alıcı ve satıcıya ait “referans numarası” ile Taşıt Takas Sistemini sorgulayarak alış bedelinin bloke edilip edilmediğini kontrol eder. Noterde taşıt mülkiyeti el değiştirdiğinde, noter tarafından Takas bank’ a mesaj gönderilir ve Takas bank tarafından satıcının bildirdiği IBAN numarasına satış bedeli EFT ile gönderilir. Taşıt Takas hakkında işleyiş ve kurallarını https://www.tasittakas.com.tr/tasittakasweb/src/isleyiskurallari.html adresinden inceleyebilirsiniz. Araç, noter satışının yapılmasından sonra, lojistik firmasıyla iletişime geçilerek, adresinize gönderilir.

Grup şirketlerimizin yetkili bayisi olduğu Hyundai, Mazda, MG, Suzuki ve Mitsubishi markalarımızın tüm alt modellerine ilave çözüm ortaklarımız olan Renault, Nissan ve Ford markalarının tüm alt modellerini.

Araçlarımıza anlaşmalı olduğumuz bir çok banka ve finans kuruluşundan araç kredisi kullanarak satın alabilirsiniz.

Yasal mevzuat çerçevesinde kredilendirme yapılmaktadır. Kalan bakiyenin peşin ödenmesi gerekmektedir. Peşin ödenmesi gereken kısım için anlaşmalı olduğumuz bankalardan bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapabiliriz. Kredilendirme detayları için satış uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Alım kriterlerimize uygun her aracı takasa kabul ediyoruz.

Cari hesabın kapatılıp adınıza tescil işlemlerinin tamamlanmasından hemen sonra.

İlgilendiğiniz araç için Satış Uzmanlarımızla iletişime geçerek bilgi alırsınız, görüntülü arama ile aracı tüm detaylarıyla inceledikten sonra kararınız kesinleşince aracın tescil olacağı kişi yada tüzel kişilik adına teklif ve proforma düzenlenir, aracın adına tescil olacağı kişi yada tüzel kişilik hesabından araç bedeli bayii hesabına yatırılır, ertesi gün araç tescil işlemleri ödemeyi yapan kişi yada tüzel kişilik adına yapılarak belirttiğiniz adrese anlaşmalı olduğumuz nakliye firması aracılığı ile sigorta kapsamında sevk olması için planlamaya alınır. Eğer araç stokta bulunmuyorsa, seçeceğiniz renk ve donanımdaki aracın teklif formu ve teslim tarihi bilgisi aracın tescilini alacak kişi veya tüzel kişilik adına düzenlenerek tarafınıza iletilir. Markanın belirlemiş olduğu ön satış için gerekli kaparo bayii hesabına aktarıldıktan sonra araç tarafınıza ayrılmış olur. Aracın bayiye gelmesi üzerine, kalan bakiyenin kapatılmasına istinaden tescil işlemleri tamamlanıp adresinize sevk olması için planlamaya alınır.

Ad finans; bayilerden gelen kredi taleplerini alır, finans kurumuna aktarır ve talebin sonucunu bayi’ ye iletir. Kredi kullandırımı yapılacak ise evrakların teminini sağlar ve sözleşmeye imzaları alarak kredi kullandırımını gerçekleştirir.

Garanti Bankası, Koç Finans, ALJ Finans, Tebcetelem, Aktif Bank, Yapı Kredi, Şeker Bank, Türkiye Finans…

Ad finans üyeliği için herhangi bir ücret veya aidat alınmamaktadır. Kullandırdığınız her kredi için 1.000 TL + KDV hizmet bedeli alınır.

Bayim ol sayfamızdan başvuruda bulunabilirsiniz.

15 Yaşı geçmemiş ve tramer hasar bedeli, kasko bedelinin %30 ‘u geçmeyen, ağır hasar kaydı olmayan ve ticari olarak kullanılmamış her marka araç için kredi başvurusu yapılabilir.

Her bir araç için ayrı kredi başvurusu yapılmalıdır.

Ad finans bayi portalına giriş yaparak , Yeni Kredi Girişi sekmesinden araç ve müşteri bilgileri ile başvuru yapabilirsiniz.

Kredi durumunu kredi başvuruları menüsünden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Kredi ortalama 30 dakika içerisinde sonuçlandırılır.

Hiçbir cezai şart yoktur, onaylanan krediler 3 iş günü içinde kullandırılmalıdır.

Kredi kullandırımı yapılacak araç için TSE onaylı ekspertiz raporu almanız gereklidir. Kredi uzmanlarımız siz ve müşterinizle iletişime geçerek süreci tamamlayacaktır.

TSE belgeli tüm ekspertiz firmalarından ekspertiz yaptırılabilir.

Kredi uzmanı tarafından sözleşmelere imza alınıp, araç için kalan bakiyenizi aldıktan sonra noter satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Para transferi öncesinde kasko zorunludur.

Kredi transferi gerçekleşmeden aracı teslim etmenizi önermiyoruz. Kredi transferi öncesi aracı teslim etmek tamamen sizin insiyatifinizdedir.

Para transferleri sadece ruhsat sahibine yapılmaktadır.

Ad finans tarafından herhangi bir kesinti yapılmaz.

Sözleşme imzaları alınıp , noter satış sözleşmesi ve araç kaskosunun Ad finans’a elektronık ortamdan ulaştırılmasını takiben, 1 saat içerisinde ödeme gerçekleşir.
ikinci-el-arac-alim-satim