Görünüm
Gelişmiş Sıralama
Listelenen Araç Sayısı:

Filtrele

AçıklamaModelYılKMRenkFiyat

Ford

Henry Ford tarafından Detroid, Michifan, ABD´de 16 Haziran 1903´de kurulmuştur. Ford Motor Company´nin şu anki merkezi Dearborn, Michigan´dır. Günümüzde en çok araba satan marka onumunda olan Ford zamanında 12 kişi tarafından 28.000 dolar yatırım yapılarak kurulmuştur. 1955 yılında halka açılan Ford Türkiye başta gelmek üzere diğer ülkelerde de boy göstermiştir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri´nde bulunan Ford aynı zamanda Mazda´ya da ortaktır. Ford Motor Şirketi 1908 yılında 10 bin araç üretti ve 1915 yılına gelindiğinde kapasitesini %4000´den fazla arttırarak 472.350 araca çıkardı. Sonrasında 1 milyona yakın Ford 1920 yılında üretim bandından ayrılıp yollarda yerini almayı başarmıştı. Ford sayesinde artan verimlilik tüm dünyada konuşuluyordu. Üretim alanında bir öncü olarak görülen Ford devrimi sayesinde ABD´de ki 100 araçtan 50´sinde ambleminin olmasını başarmıştı.

Ford Focus

Türkiye´de bir hayli ilgi gören binek araç olan Ford Focus konforu, güvenilirliği ve geniş iç tasarımı ile öne çıkıyor.

Ford Focus Genel Özellikler

2019 modelleriyle müşteriye 13 farklı renk, lüks ve konfor gibi birçok özellik sunmaktadır. Sadece bununla kalmaksızın yeni teknolojileri ve şık iç tasarımı sayesinde yeni organlar sunmaktadır. Adaptif hız kontrolü, geliştirilmiş otomatik park sistemi ve şerit hizalama sistemi gibi geliştirilmiş özellikleriyle güvenliği bir adım ileriye taşıyor. Aracın fren yapması, direksiyonun kumanda edilmesi ve direksiyonun kontrol edilmesi gibi durumlar bu sistem sayesinde gerçekleşiyor. Kullanıcıya avantaj sağladığı teknik özelliklerinden bir diğeri de Ford Focusun hatcback motor özelliğidir. 1.0 ve 1.5 litre hacimli EcoBoost benzinli motor ile 1.5 ve 2.0 litre hacimli EcoBlue dizel motor seçeneklerine sahip olan Ford Focus hatchbackte 1.0 EcoBoost motorda 85, 100 ve 125 beygir güç üreten üç farklı versiyon sunuluyor. Ford Focus hatchback motor özelliği yanı sıra kullanıcılara donanımsal olarak da özellikler sunmaktadır. Bu özellikleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;

 • Sürücü hava yastığı
 • Yolcu hava yastığı
 • ABS (Antiblokaj Fren Sistemi)
 • EBD (Fren Güç Dağıtım Sistemi)
 • ESP (Elektronik Denge Sistemi)
 • ASR (Anti Patinaj Sistemi)
 • Ön Sis Farları
 • Alaşım jantlar
 • Deri direksiyon simidi
 • Elektrikli arka camlar
 • Koyu renk arka camlar
 • Yol bilgisayarı
 • Hız sabitleme sistemi
 • USB bağlantı noktası

Genel olarak kurucusu Henry Ford´un mottosundan ilerleyerek bütçesel açıdan her kesimden insana ulaşabilmesini ve aynı zamanda konforlu, estetik bir yolculuk geçirmelerini sağlamayı hedefleyen Ford bizim açımızdan bu konuda gayet başarılı ilerliyor. Ford markasının efsaneleşmiş modeli olan Ford Mustang´i tarihi ve bazı teknik özellikleriyle sizlere sunmak isteriz.

Ford Mustang

Ford tarafından 9 Mart 1964´te Ford Malcon modelinden esinlenilerek üretilen bir otomobildir. Üretim yeri ise Ford´un Michigan Dearborn´daki tesisleridir. 1964 yılında görücüye çıkan otomobil James Bond filminde boy göstermiştir. Ford Mustang´e 2005 yılında yeni bir tasarım Ford tarafından sunulmuştur. Mustang´in eski tarzını yansıtan tasarımlarıyla üç farklı modeliyle beğenilerle buluşmuştur. 45 yıldır süren Ford Mustang efsanesi, 2010 modeliyle Mustang´e yeni bir imaj getirmiştir. 2015 yılında yenilenen Ford Mustang 2,3 EcoBoost ve 5.0 V8 motor seçenekleri ile beraber Convertible ve fastback gövde tipiyle alıcıyla buluştu. Bu kasa üzerinde Shelby GT350 yeniden doğdu.

Devamını Oku >>
ikinci-el-arac-alim-satim