Görünüm
Gelişmiş Sıralama
Listelenen Araç Sayısı:

Filtrele

AçıklamaModelYılKMRenkFiyat

Citroen

Citroen 1976´dan beri PSA Peugeot Citroen grubunun üyesi bir otomobil üreticsidir. Amblemin anlamı ise açılı semboldür; açılı çavuş amblemi öncesinde Citroen ürünü olan dişli şarklarda kullanılırdı. 1919 yılında araba yapımına başlayan Fransızlar bu amblemi kullanmayı uygun bulmuşlardır. Türkiye´ye ilk olarak 1993´te İhlas Holding ve Bayraktar Holding distribütörlüğünde ithal edilmeye başlandı. Bayraktar Grubu 1977´te, İhlas Motor´un Subaru ve Citroen´deki tüm hisselerini satın alarak markanın tek sahibi oldu. Citroen araçlar günümüzde de konforlu ve ekonomik açıdan daha kolaylık sağlayacak bir araca sahip olmak isteyen müşterilerin tercihidir.

Amaç

Citroen markasının 1919 yılından bu yana olan tek amacı, yaratıcılığın ve cesaretin sınırlarını zorlayarak otomobili herkes için erişebilir kılmaktır. Yazımızda size Citroen markasının ilgi çekici ve gündemde kalmayı başaran C serisinden bazı araçları tanıtmak isterim.

Citroen C4 Grand Picasso

Akıllı sürüş yardımına sahip 7 kişilik Citroen C4 Grand Picasso 7 kişilik geniş bir araçtır. Ferah bir yapısı olan Grand Picasso araçların genişliği ve yüksekliği 1.6 metredir. Yeni tasarımda led lambalar ve krom çerçeveli parlak siyah logo araca estetik bir tarz katmıştır. Sürgülü arka koltukları ve masa haline gelebilen yolcu koltuğu oldukça ergonomik ve kullanışlı. Uzun yollarda yolcular için yeterli konforu sağlayacaktır. Aynı zamanda Grand C4 Picasso BlueHdi dizel motoruyla sınıfının en iyisi.

Citroen C5 Aircross

SUV katlanabilir bağımsız 3 koltuğu ve geliştirilmiş süspansiyon sistemi ile kendini göstermektedir. Bagajı 580 litreden 720 litreye kadar ulaşabiliyor. Dinamik tasarım ve açılabilir krom cam çerçeveye sahip olmakla beraber 12.3´lük kişisel dijital gösterge paneliyle sürüş konforunu arttrmayı hedeflemektedir. C5 Aircross 2017 yılında benzin ve dizel motor olarak iki seçenekle piyasaya sunulmuştur.

Citroen C-Elysee

Citroen´in Türkiye´de en çok tercih edilen modellerinden birisidir C-Elysee. Dizel motoru ve estetik görünüşüyle birlikte birbirinden farklı teknolojileri onu tercih edilesi kılıyor. 2011 yılında Avrupa´ya ve ülkemize giriş yaptı. 2017 yılında yeni bir makyaj tasarımıyla şık bir görünüme kavuştu. Bu tasarımla beraber aynı yılda 19 bin adetin üzerinde satış yaparak markanın en çok satılan modelleri arasında yerini aldı. Söz konusu aracın boyutlarına gelecek olursa C-Elysee, 4419 mm uzunluğa, 1748 mm genişliğe ve 1466 mm yüksekliğe sahiptir. Yumuşak süs pansiyonlar virajı ilk aldığınızdan itibaren ilginizi çekmektedir. Dört kişilik bir aileyi çok rahat kaldırabilecek 506 litrelik bagaja sahiptir.

Citroen C4 Cactus

2015 modeli ¨Yılın En İyi Tasarım¨ödülünü alan model Citroen C4 Cactus yan korumaları ve farları ile dikkat çekiyor. Citroen C4 Cactus 6 ileri şanzıman ve 1.2 litrelik benzinli motor performansına sahiptir. Cactus 3 silindirli motora sahip olup 5.3 litre yakıt tüketimi yapmaktadır. Ayrıca size bonus bir bilgi olarak Citroen´in AMI isimli modelini de tanıtmak isterim.

Citroen AMI

%100 elektrikli araç olan AMI, bir park alanının yarısını kaplaması ve kompakt bir görünüme sahipliğiyle ilgileri üzerine çekiyor. 7.2m dönüş çapı şehir içindeki zorlu manevraları ve park etmeyi kolaylaştırıyor. Gürültüsüz olmasıyla beraber sıfır emisyon özelliği hepimize bir noktada dokunmasını sağlıyor. Bugün ve yarının kent problemlerine yanıt veren yeni bir mobilite çözümü. Citroen bu modelinde de öncelikle sürücü konforu ve sürüş kalitesini ön planda tutması yanı sıra çevreye de olduğunca hassasiyetini gçstermiş durumdadır.

Devamını Oku >>
ikinci-el-arac-alim-satim