Görünüm
Gelişmiş Sıralama
Listelenen Araç Sayısı:

Filtrele

AçıklamaModelYılKMRenkFiyat

BMW

BMW ¨Rapp Motoren werke GmbH¨ şirketinden doğan bir markadır. Anılan kısaltmasıyla BMW (Bayerische Motoren Werke AG) 1916 yılında Almanya´da kurulmuştur. Motosiklet, otomobil, motor ve bisiklet üretimi yapmaktadırlar. Aynı zamanda Rolls-Royce ve Mini otomobil şirketlerinin sahibidir. Bu kısa bilgiler üzerine ¨Neden BMW ?¨ sorusuna yanıt arayalım ve sizleri bu markanın otomobillerine bağlayacak şekilde hakkında bazı bilgilere göz atalım.

Markanın ilk ürettiği uçaklar rekor kırmıştı;

Mükemmelliği her zaman hedef kılan BMW¬´nin ilk ürettiği uçak 1919 yılında 32 bin feet yüksekliğe uçarak o zamanın rekorunu kırmıştır.

Dünyanın En Hızlı Otomotivini 1937 Yılında İnşa Etti;

Aerodinamik olarak çok zekice tasarlanan bu alet henüz asfalt kavramı yeniyken saatte 280 km hız yapabiliyordu. Sürücünün gövdesini tamamen kaplıyordu ve kullanımında ilginç kaskın takılması gerekliydi! Bunun yanı sıra BMW en hızlı motosiklet yarışlarına da öncülük etmekteydi.

Formula 1 Yarışlarında 20 Yıllık Motor Tasarımıyla Şampiyon Oldu;

Markanın M10 silindirli motoru, 75 hp´lik sokaklarda kullanılan motordan 1400 hp çıkarmayı başarıp 1983´te Nelson Piquet ile Dünya Şampiyonluğu kazanmıştır.

İç Mekan

BMW iç mekanıyla her zaman dikkatleri üzerine toplayan bir marka olmuştur. Araçların iç tasarımı her zaman rekabeti arttıran kısım olmuştur. Peki BMW adını bundan söz ettirmeyi nasıl başardı? Bunu da kendi arasında başlıklara ayırmanın faydası var

BMW Bir Söz Verdi:

Dış tasarımda sportiflik, eğlence ve gösterişi ön planda tutan marka iç tasarımda tamamen sürücüyü önemseyen bir yol çizdi. Sürücülerin konfor ve pratikliğini karşılayan bir yapılandırma planı izlemişerdir.

Yatay Çizgiler:

BMW otomobiller estetik olduğu kadar pratiklik içinde alan sağlarlar. Sürücünün rahatlığı için teknik teçhizat içeren dikey orta konsol ile yatay olarak gösterilen gösterge paneli yolculuğu en keyifli şekilde geçirmek için sürücü ve yolcuya belirli bir akış sağlar.

Günümüz Teknolojisinde BMW:

EDC (Elektronik Süspansiyon Sertlik Kontrolü): Aracın yük durumuna bağlı kalmadan her zaman aynı kalan ve sürüş konforunu en güzel sürüş rahatlığını olabildiğince en iyi sürüş güvenliğiyle birleştirir. Sürüşü etkileyecek her türlü hareketi seziciler gözlemler. Mikroişlemciler tarafından denetlenir ve çıkan sonuçlar dahilinde amortisörlere komutlar gönderilir.

iDrive:

Sürücüye interaktif ve sezgisel bir sürüş deneyimi sağlar. Sayıları minimum tutulan kumanda ve düğme materyalleri sayesinde sürücünün tamamen yola odak olması sağlanır. Bunlar sayesinde iç mekanda olduğunca sadeleşir ve göze hitap etmektedir.

Aktif Hız Kontrolü:

Hız sabitleyicisinin (Cruise Control) geliştirilmiş bir fonksiyonudur. Sistem sayesinde hız sabitlenir ve radar sayesinde seçilmiş hız sınırları sabitlenir. Bu sistem sayesinde otomobiliniz otomatik bir şekilde öndeki aracı fark edebilir ve sizin ayarlayabileceğiniz üç farklı seçenekten birisine göre kendi mesafesini ayarlayabilir. Aynı zamanda trafikte önünüzde araç olmadığında hafızasındaki hıza erişmek için kendiliğinden hızlanır. Bu sistemi devre dışı bırakmak için pedala hafif bir dokunuş yapmanız yeterli olacaktır. Sistem sayesinde yola olan odağınız ve sürüş kaliteniz de artmış durumda olacaktır.

Adaptif Farlar:

Bu sistemin çalışma mantığında sistem virajlar dönülürken sensörler araç hızını, savrulma oranını ve direksiyon açısını tespit etmesini sağlar. Daha sonra elektomekanik bir sistem farların yönünü ayarlar ve yolun devamı için azami yükseklikte bir aydınlanma sağlar. BMW otomobillerin birçok özelliği yukarıda da belirtilenlerden anlayacağınız üzere etkileyici düzeydedir. Kurulduğu yıldan bu yana çizgisini bozmamış ve kendini her zaman geliştirme amaçlı değişiklerde bulunmuş bir markadır. Sportifliğin yanı sıra sürücü konforunu da önemsemesi onun rakip firmalara göre öne çıkan özelliklerinden sadece bir tanesidir.

Devamını Oku >>
ikinci-el-arac-alim-satim