Görünüm
Gelişmiş Sıralama
Listelenen Araç Sayısı:

Filtrele

AçıklamaModelYılKMRenkFiyat

Audi

Volkswagen grubunun bir markası olan Alman menşeli bir otomobil şirketi olan Audi merkezi Ingolstadt olan, Bavyera´da bulunmaktadır. Geçmişi 1899 yılına ve August Horch´a dayanan bir şirkettir. Şirket II. Dünya Savaşı sonrasında DKW çevresinde ürünlerini sunma girişiminde bulundu; fakat iki çekişli motoru beklediği kadar ünlü olmadı. Dünyanın en modern motorlarından biriyle tekrardan çıkış yaparak Eylül 1965´te 72 beygirlik 4 kapılı sedanını piyasaya sundu. Audi, 1950 yıllarında dünaynın en büyük motosikletini üreten şirket olan NSU ile 1970´lerde birleşti. NSU şirketi daha küçük arabalar üretmeyi önseziyordu. Sonrasında yeni rotasyon motorları olan Felix Wankel´in fikirleriyle kullanılmaya başlandı.

Kalsikler:

  • Audi Quattro

Önemli Konseptler:

  • Audi A1 Metroproject Quattro
  • Audi Crocss Coupe
  • Audi Q5 Concept
  • Audi Q7 ve V12
  • Audi R8 V12
  • Audi Rosemayer
  • Audi E-Tron

Audi´nin Genel Özellikleri

Audi A3, Audi A4, Audi A6, Audi Q3, Audi Q4 gibi bir çok bilinen arabaları bulunmaktadır bu otomobiller görünüşleri ve konforlarıyla gözde olmayı başarırlar. Her geçen gün özellik bakımından kendisini geliştiren Audi kesinlikle bu yeni özelliklerinden en iyisi olan yeni nesil 1.4 litrelik TFSI motorudur. Aracın üzerinde etkisi büyük ve etkili olan aynı zamanda aracın beyni olarak nitelendirilen motorların görevleri oldukça fazladır. Audi motor tamiri konusunda eskiden zor olmasına rağmen günümüz kolaylıkları sayesinde bu zorluğu minimuma düşürmüştür. Güvenilen motor ustaları ve kolay bulunan parçalarıyla ünlü olan Audi her yerde bulunan servisleri ile müşterilerini fazlasıyla mutlu etmektedir. Audi MMI, her geçen gün bir adım daha ileriye taşıdıkları multimedya iletişim teknolojileri ile araçların bu özellik sayesinde her zamankinden daha yüksek performans sergilemesini sağlıyor. DVD sürücüsü, otomotiv sınıfı NVIDIA işlemcisi ve yüksek kapasiteli harddiski sayesinde eşsiz bir görünüm sağlıyor. Otomatik vites değiştirme şanzıman türü olan dsg (Dırect Shıft Gearbox) Audi´nin çoğu serisinde bulunmaktadır. Şanzımanın temel özelliği düz şanzımanlar kadar verimli olmasını sağlayan mekanik güç aktarımıdır. Aynı zamanda en ufak bir titreşim olmadan vites değiştirme özelliğine sahiptir.

İkinci El Audi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

İkinci el otomobil satın almaya karar verme sürecinde iki aşamalı bir süreç ifade edilebilir. İlk aşamada, tüketici tercihi olan otomobilin tipini seçer, yaş ve kilometre aralığını sınırlar. Otomobilin büyüklüğü, tasarımı, teknik donanımı, motor gücü ve marka imajı gibi değişkenler otomobilin tipini seçmedeki faktörlerdir bunlara bağlı olarak seçim yapılır. İkinci aşamada ise aracın tipi seçildiyse müşterinin ilgileneceği bir diğer nokta indirim ve kampanyalar olacaktır. Seçilen model genellikle farklı yıl ve kilometre ile sunulur. Tüketiciler genellikle en uygun fiyat-kalite oranında araca sahip olmak isterler. Özellikle genç modellerde orijinal aracın gündem fiyatı ile ikinci el fiyatını karşılaştırarak indirim oranını ona göre yaptırmayı tercih ederler. Belirli nitelikte olan bir ürünün fiyat değişimini doğru olarak sayısallaştırmak fiyat kuramının amaçlarından birisidir. Ürünün kalitesindeki değişmelerin dikkate alınması, fiyat değerlendirmesine sağlam temel oluşturmanın bir adımıdır. Bundandır ki ürünün farklı özelliklerini zımni fiyatlarının toplamı olarak ifade eden fiyat modeline hazcı fiyat modeli denmektedir. Ürüne ait olan özellikler vardır bunlar faydayı arttırır, ürün ilişkili diğer ürünlerin ayrı olarak farklı nitelikleri vardır ve bu bize ürün tek başına müşteriye fayda sağlamaz düşüncesini savundurmaktadır. Ürünün özelliklerinin toplamı çıktısıdır. Ürünün sahip olduğu özellikler aracılığıyla fayda elde edilir. Tüketicinin ödemeye istekli olduğu fiyat her bir özelliğin örtülü fiyatına eşit olmasını tüketici dengesi sağlar. Bundan dolayı tüketicinin isteklerini örtülü fiyat içermektedir.

Devamını Oku >>
ikinci-el-arac-alim-satim